X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
خورهه دهکده جهانی
دانلود نرم افزارهای جدید و رایگان با کرک download free software and crack ایمیل:rezaraz@walla.com--rezaraz@gmail.com

آرشیو
موضوع بندی
چهارشنبه 30 آذر‌ماه سال 1384
شب یلدا

شب یلدا یا «شب چله» شب اول زمستان و درازترین شب سال است. و فردای آن با دمیدن خورشید، روزها بزرگ تر شده و تابش نور ایزدی افزونی می یابد. این بود که ایرانیان باستان، آخر پاییز و اول زمستان را شب زایش مهر یا زایش خورشید می خواندند و برای آن جشن بزرگی بر پا می کردند.
این جشن در ماه پارسی «دی» قرار دارد که نام آفریننده در زمان قبل از زرتشتیان بوده است که بعدها او به نام آفریننده نور معروف شد، همان که در زبان انگلیسی "day"خوانده میشود.

یلدا و جشنهای مربوطه که در این شب برگزار می شود،یک سنت باستانی است. یلدا یک جشن آریایی است و پیروان میتراییسم آن را از هزاران سال پیش در ایران برگزار می کرده اند. یلدا روز تولد میترا یا مهر است. این جشن به اندازه زمانی که مردم فصول را تعیین کردند کهن است.

نور، روز و روشنایی خورشید، نشانه هایی از آفریدگار بود در حالی که شب، تاریکی و سرما نشانه هایی از اهریمن. مشاهده تغییرات مداوم شب و روز مردم را به این باور رسانده بود که شب و روز یا روشنایی و تاریکی در یک جنگ همیشگی به سر می برند. روزهای بلندتر روزهای پیروزی روشنایی بود درحالی که روزهای کوتاه تر نشانه ای از غلبه تاریکی.
برای در امان بودن از خطر اهریمن، در این شب همه دور هم جمع می شدند و با برافروختن آتش از خورشید طلب برکت می کردند.

آیین شب یلدا یا شب چله، خوردن آجیل مخصوص، هندوانه، انار و شیرینی و میوه های گوناگون است که همه جنبه نمادی دارند و نشانه برکت، تندرستی، فراوانی و شادکامی هستند. در این شب هم مثل جشن تیرگان، فال گرفتن از کتاب حافظ مرسوم است. حاضران با انتخاب و شکستن گردو از روی پوکی و یا پری آن، آینده گویی می کنند.

بر گرفته از کتابهای
" دیدی نو از آیینی کهن " نوشته دکتر فرهنگ مهر
"گاهشماری و جشنهای ایران باستان" نوشته هاشم رازی

 


چهارشنبه 30 آذر‌ماه سال 1384
بلندای یلدایی

پله ها را بالا میروم

و

عظمتت را مینگرم

چقدر به هم نزدیکیم

حتی

در این بلندای زمان یلدایی

م.ن


چهارشنبه 30 آذر‌ماه سال 1384
آلبوم صیاد- افتخاری

آلبوم جدید علیرضا افتخاری به نام صیاد شامل ۸ آهنگ زیر:

۱- یار وفادار

۲- شب های افتخار

۳- صیاد

۴- او نیامد

۵- نسیم سحر

۶- مرا رها کن

۷- با گرفتاری خوشم

۸- عطر شقایق

  دانلود  (حجم: ۳۷.۲۸  مگابایت)

password: khorheh

توضیح: برای دانلود پس از کلیلک روی لینک دانلود کمی صبر کنید تا تایمر صفر شود سپس دانلود نمایید.


سه‌شنبه 29 آذر‌ماه سال 1384
از دیگران

بارتلمی: ما معتقدیم مردم امروز در درون خودشان پنهان شده اند. بیگانه، ناامید، رنجیده، سرخورده و ریا کار. چرا به اینجا پرتاب شده ایم؟


سه‌شنبه 29 آذر‌ماه سال 1384
سنگ قبرهای قدیمی

در امامزاده خورهه دو سنگ قبر قدیمی قرار دارند که با خط زیبایی روی آنها نوشته شده است. این دو سنگ تقربا مربوط به 350 سال پیش می باشند.

سنگ قبر قدیمی خورهه  سنگ قبر قدیمی خورهه

سنگ قبر قدیمی خورهه

ضمنا در این خصوص مطالبی نیز در وبلاگ خورهه قلب زمین (آقای آرمین رضی) موجود می باشد که برای ملاحظه آن اینجا کلیک نمایید.


دوشنبه 28 آذر‌ماه سال 1384
داستانک-۱
می شکافت و میگریست. کودک سرگرم بازی بود. تکان نخورید. تسلیم شوید. مادر بزرگ، بابام مثه من میجنگید؟ بله پسرم عین تو. صدای مادر بزرگ گرفته بود. صدات چرا این جوری شد؟ راستی این ژاکتو واسه من میشکافی؟ بله پسرم. میخوام یه ژاکت مثل ژاکت...... گریه امانش نمیدهد. مادر بزرگ این ژاکت مال کی بوده؟ عینکش را برمیدارد و با لبخند می گوید. واسه پدرت عزیزم.

دوشنبه 28 آذر‌ماه سال 1384
Pinnacle Studio Plus 10.1.2

برنامه ای برای ویرایش و میکس تصاویر و عکس با محیطی زیبا و کاربری آسان و خروجی های زیبا. این نرم افزار در حین سادگی یکی از ابزارهای حرفه ای میکس می باشد و می توان خروجی را بر روی vcd رایت نمود.

  دانلود  (حجم: ۲۹۰ مگابایت)

  10.1.2 patch  (حجم: ۶۰ مگابایت)

  کرک   (حجم: ۳۸۸ کیلو بایت)

این هم تصویری از محیط برنامه:


دوشنبه 28 آذر‌ماه سال 1384
Window Washer 5.5.1.19 Full Version

برنامه ای که برای همه کسانی که با اینترنت کار می کنند نیاز هست. این برنامه cache, cookies, history و Internet tracks را تمیز و پاکیزه می کند و باعث افزایش قابل ملاحظه ای در سرعت اینترنت می شود.

  دانلود  (حجم: ۳.۱  مگابایت)


یکشنبه 27 آذر‌ماه سال 1384
CrackDownloader 2.2 Multilanguage

بسیاری از دوستان و عزیزانی که با اینترنت سر و کار دارند و فایلها و برنامه های مختلف را دانلود می کنند. عمدتا برای بدست آوردن کرک و سریال این برنامه ها مشکل دارند. از طرفی اکثر سایتهای ارائه دهنده کرک و سریال دارای ویروس هستند و یا فیلتر شده اند. برای راحتی کار دوستان برنامه بسیار کم حجمی را می گذارم که کار کردن با آن خیلی راحت است و فقط کافی است اسم برنامه را به آن بدهی و بعد خیلی سریع کرک و سریال آن را به شما می دهد. حسن دیگر برنامه این است که با این برنامه از شر ویروسها و تروجانهایی که در سایتهای کرک هست راحت می شوید. ضمنا بعد از بازکردن فایل دانلود شده می توانید از فایل راهنمای آن نیز استفاده کنید.

  دانلود  (حجم: ۳۹۴  کیلو بایت)


یکشنبه 27 آذر‌ماه سال 1384
بیژن و منیژه

کتاب زیبای بیژن و منیژه در ۸۱ صفحه به صورت PDF

  دانلود  (حجم: 5.30  مگابایت)

توضیح: برای دانلود پس از کلیلک روی لینک دانلود بر روی گزینه free کلیک کنید سپس کمی صبر کنید تا تایمر صفر شود سپس دانلود نمایید.


   1       2       3       4       5       ...       7    >>
برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری

Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها