X
تبلیغات
رایتل
خورهه دهکده جهانی
دانلود نرم افزارهای جدید و رایگان با کرک download free software and crack ایمیل:rezaraz@walla.com--rezaraz@gmail.com

آرشیو
موضوع بندی
سه‌شنبه 1 آذر‌ماه سال 1384
Super TextTwist

 یک برنامه کم حجم در مورد آموزش زبان انگلیسی که در آن شما با چند حرف انگلیسی کلمات مختلف چند حرفی می سازید. این برنامه با سطوح مختلف انگلیسی شما را تقویت می نماید.

>>>  دانلود  (حجم: ۱ مگابایت)

password: khorheh

توضیح: برای دانلود پس از کلیلک روی لینک دانلود کمی صبر کنید تا تایمر صفر شود سپس دانلود نمایید.

جهت کرک کردن برنامه پس از unzip کردن فایل دانلود شده ابتدا برنامه را نصب می کنید سپس فایل TextTwist_2.2.4.1_Crack_By_keith_escalade.reg را اجرا نمایید.


سه‌شنبه 1 آذر‌ماه سال 1384
موقعیت جغرافیایی خورهه

موقعیت جغرافیایی خورهه

همانطور که در نقشه روبرو مشخص است دهستان خورهه بر سر راه تهران-اصفهان واقع است. وقتی از تهران به سمت اصفهان می روی بعد از سلفچگان و نرسیده به دلیجان دودهک قراردارد. کمی بعد از دودهک یک جاده از خیابان اصلی جدا می شود که به سمت خورهه و آبگرم و روستاهای نزدیک خورهه (ورین- طایقان- عیسی آباد و ...) می رود. خورهه تقریبا شمال شهرستان محلات واقع شده است.


سه‌شنبه 1 آذر‌ماه سال 1384
موسیقی سنتی-۲

دو آهنگ قدیمی و بسیار زیبا شامل:

۱- آهنگ <<خدا کنه که خوابم نبره>> با صدای مرضیه

۲- آهنگ <<امشب شب مهتابه>> با صدای سیما مافیها

>>> دانلود   (حجم:  ۸.۳۳ مگابایت)

password: khorheh

توضیح: برای دانلود پس از کلیلک روی لینک دانلود کمی صبر کنید تا تایمر صفر شود سپس دانلود نمایید.


سه‌شنبه 1 آذر‌ماه سال 1384
محوطه تاریخی خورهه برای ششمین بار مورد کاوش قرار گرفت

میلیونا خورهه

باستان شناس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور گفت: مرحله ششم کاوشهای جنوب شرقی محوطه باستانی خورهه در شهرستان محلات به وسعت  600  متر مربع و به وسیله  15  کارشناس آغاز شده است و به مدت  2  ماه ادامه دارد.

دکتر مهدی رهبر سرپرست هیات کاوش امروز در گفت و گو با ایسنا افزود: در کاوشهای مرحله ششم محوطه باستانی خورهه محلات تاکنون اسکلت و گورهای متعلق به دوره اسلامی ، اشیا سفالی ، پیکان و تیغه های سنگی متعلق به دوره های تاریخی اشکانیان ، دیواره های سنگی ، طاقهای خشتی وتعدای از اتاقهای مدفون شده بنا شناسایی شده است .

سر پرست تیم کاوش در محوطه تاریخی خورهه محلات با بیان اینکه به رغم  500  سال حکومت اشکانیان در ایران ، تعداد معدودی آثار تاریخی از این دوره در کشور در کشور شناسایی شده است افزود: شناخت ویژگیهای معماری و سبک زندگی مردم در این دوره کاوشهای باستان شناسی محوطه تاریخی خورهه محلات از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: برای شناسایی کامل بخش جنوب غربی این بنای تاریخی شامل: حیات ها ، باغ ها ، بخش خدمات مانند انبار ، اسطبل ، منزل خدمه ، تهیه نقشه کاملی از بنا و انتشار کتاب معرفی محوطه تاریخی خورهه محلات در صورت تامین اعتبار به شش فصل کاوش باستان شناسی نیاز است.

گفتنی است محوطه تاریخی خورهه محلات از آثار تاریخی به جا مانده از دوره اشکانی ، اسلامی و سلجوقی است که سه هزار متر مربع وسعت دارد و از یک بنا ی اربابی شامل : بخش درونی ، اتاق های متعدد و محوطه بیرونی تشکیل شده است و در حال حاضر از این بنا تنها دو ستون تشکیل از  6  قطعه سنگ با مجموع ارتفاع  8  متر ، بقایای فرو ریخته ستونها ، بخشی از دیواره های سنگی ، گورها و آثار بدست آمده در  5  مرحله عملیات کاوش در این منطقه به جا مانده است.

این محوطه باستانی نخستین بار توسط ناصرالدین شاه قاجار مورد کاوش قرار گرفت. تصاویری از این کاوش در آرشیو کاخ گلستان و نیز کتاب تازه منتشر شده " کاوشهای باستان شناسی خورهه" موجود است.
خورهه" که پیشتر گمان می شد بقایای یک معبد یا آتشکده مربوط به دوره سلوکی باشد بر اساس آخرین شواهد بدست آمده یک خانه اربابی است که در حدود قرن اول قبل از میلاد ساخته شده و تا پایان دوره اشکانی به حیات خود ادامه داده است.
ویژگیهای دو سر ستون بر جای مانده در این محوطه و شباهت آن با سبک معماری یونانیان موجب شده تا باستان شناسان داخلی و خارجی از جمله هرتسفلد آن را یک معبد یا آتشکده دوره سلوکی معرفی کنند.
وجود دو بخش اندرونی و بیرونی با دو ورودی کاملا مجزا در این بنای تاریخی از جمله نکات مهم معماری دوره اشکانی است.
بخش بیرونی این بنا از آن رئیس خانواده در ملاقات و معاملات با افراد غیر خانواده و بخش اندرونی مختص خانواده بوده است.
واحــدهای ساختمانی در داخل اندرونی شامل دو اتاق تو در تو، یک آشپزخانه و انباری از کشفیات هیات کاوش در سال  1379  به شمار می رود.
گفتنی است این بنای اشکانی که در دوره ساسانی بوسیله گروهی از صنعتگران با ایجاد ساخت و سازهایی مورد استفاده قرار گرفته، بعد ها با ظهور اسلام در دوره اسلامی بویژه در دوره ایلخانی گورستان بوده است.
نخستیــن کاوش علمی در این مکان در سال  1335  هـ . ش از سوی شادروان مهندس حاکمی و پس از آن با وقفه ای  20  ساله در سالهای  1355، 1375  و  1379  مجددا از سوی دکتر رهبر کاوش شده است.

>>> برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران استان مرکزی


دوشنبه 30 آبان‌ماه سال 1384
قدیمی ترین عکس خورهه

عکس قدیمی میلیونا خورهه

این عکس یکی از قدیمی ترین عکس های تاریخ ایران است و قدمتی حدود  ۱۲۵  سال دارد این عکس توسط عکاس ناصرالدین شاه گرفته شده است. می گویند در آن سفر ناصرالدین شاه همراه  با دیگر  سران مملکت در حال گشتن در مملکت بودند و با یک دوربین خارجی  ۳۲  عکس از اقصی نقاط کشورگرفتند و اتفاقا یکی از آنها ازخورهه بوده در کنار میلیونا (آثار باستانی خورهه) همرا با رعیای خورهه.

(برگرفته از وبلاگ آقای آرمین رضی به آدرس http://khorhe.blogfa.com)


دوشنبه 30 آبان‌ماه سال 1384
قدمت خورهه به پیش از میلاد رسید

جدیدترین بررسی های باستان شناسان روی مجموعه معماری خورهه، تاریخ این محوطه را به  150  سال پیش از میلاد رساند.

بررسیستونهای میلیونا خورهه های باستان شناسان شباهت معماری این مجموعه را با معماری بنای اشکانی ابوقبور بغداد نزدیک می داند.
مجموعه معماری خورهه محلات که یک بنای اشکانی است  45  درجه به سمت شمال شرق منحرف شده و از این جهت به چغازنبیل و معابد بزرگ دیگری چون اور و درگارا شباهت دارد.
«مهدی رهبر»، مسئول کاوش در خورهه محلات گفت:‌ «فصل جدید این کاوش ها برای اتمام عمارت خورهه آغاز شده است. این بررسی ها به کشف معماری کامل این اثر منجر شد. از سویی سفال موجود در این عمارت تاریخ این محوطه را به  150سال پیش از میلاد رسانده است.»
او گفت:‌ «در این کاوش ها تعداد زیادی سفال و خمره پیدا شده است. کشف سفال های کلینگی(جرینگی) که ظرافت خاصی دارند، اثبات می کند که این خانه یک عمارت اربابی بوده است.همچنین این بررسی ها نشان می دهد که این عمارت با بنای اشکانی ابوقبور بغداد شباهت دارد.»
بررسی ها نشان می دهد که ساکنین این خانه، بنا را به قصد بازگشت ترک کرده اند. درب بنا با عجله و به وسیله سنگ و خمره های شکسته مسدود شده است اما ساکنان آن هرگز به آن بازنگشته اند. بررسی ها نشان می دهد این بنا با انقراض سلسه اشکانی مترو ک شده است و در دوره های بعد یک گروه صنعتگر بر کناره آن تاسیسات کارگاهی دایر کرده اند. در دوره اسلامی بویژه ایلخانی نیز سطح تپه گورستان شده است. در این گورستان چند کتیبه پیدا شده است که یکی از آنها وقف نامه و دیگری گفتاری از حضرت پیامبر(ص) است.
بررسی های تیم باستان شناسی طی دوسال کاوش در خورهه محلات منجر به کشف یک بنا، یک سکه و یک ظرف از دوران اشکانی شد که جدیدترین یافته بر روی این آثار نظریه باستان شناسان را مبنی بر معبد بودن این بنا رد می کند و تاریخ آن را به اشکانی باز می گرداند.

برگرفته از خبرگزاری میراث فرهنگی

 


دوشنبه 30 آبان‌ماه سال 1384
Narcis 4.02

نسخه ۴.۰۲ از دیکشنری معروف نارسیس که کرک شده (قفل شکسته) می باشد.

  دانلود   (حجم: ۱۷.۷۸ مگابایت)

password: khorheh

توضیح: برای دانلود پس از کلیلک روی لینک دانلود کمی صبر کنید تا تایمر صفر شود سپس دانلود نمایید.


دوشنبه 30 آبان‌ماه سال 1384
بوی جوی مولیان (مرضیه و بنان)

این هم یک موسیقی اصیل و قدیمی ایرانی با صدای مرضیه و بنان با نام بوی جوی مولیان

  دانلود  (حجم: ۵.۴۵ مگابایت)

توضیح: برای دانلود پس از کلیلک روی لینک دانلود کمی صبر کنید تا تایمر صفر شود سپس دانلود نمایید.


یکشنبه 29 آبان‌ماه سال 1384
(jump star preschool (ages 2-4

آموزش زبان انگلیسی (ویژه پیش از دبستان) سنین ۲ الی ۴ سال. این سی دی آموزشی یکی از بهترین مجموعه های آموزشی جهت فراگیری زبان انگلیسی می باشد و تماما تصویری و موزیکال و راحت برای استفاده کودکان و نوجوانان است.

  دانلود  (حجم: ۱۴۴ مگابایت)

password: khorheh

 توضیح: برای دانلود پس از کلیلک روی لینک دانلود کمی صبر کنید تا تایمر صفر شود سپس دانلود نمایید.


یکشنبه 29 آبان‌ماه سال 1384
inAlbum 2.0

با نرم افزار inAlbum 2.0 شما می توانید با استفاده از افکتهای زیبای تصویری و صوتی یک آلبوم دیجیتال از عکسهای خود بسازید و آن را به صورت avi یا flash یا screensaver و یا exe ذخیره نموده و یا به صورت VCD یا DVD رایت نمایید.

>>>  دانلود   (حجم: ۱۸.۵۸ مگابایت)

>>>  کرک  


   1       2       3       4    >>
برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری

Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها